poniedziałek, 5 listopada 2012

Kuchnia ze smakiem...

Kuchnia włoska jest dla mnie bezkonkurencyjna zarówno jeśli chodzi o jedzenie, jak i miejsce, w którym się je przyrządza. Przez bogactwo smaków, zapachów, kolorów potraw, zdobyła sobie popularność na całym świecie. Lekka, zdrowa, szlachetna, nadaje się na codzienne obiady jak i wykwintne kolacje.
Także w kwestii wzornictwa dotyczących zabudowy kuchennej, Włosi nie mają sobie równych. To oni wyznaczają nowe trendy, nowe mody, za którymi później podąża cały świat.

 


Scavolini 


    

CARMATak było na przykład z frontami lakierowanymi. Jak parę lat temu, na targach w Mediolanie
 ( najsłynniejszych w branży meblarskiej), firmy włoskie pokazały meble białe na wysoki połyski, wszędzie królowały jeszcze laminaty drewnopodobne, ciężkie drewniane zabudowy.  Moda na meble w wysokim połysku, bardzo szybko znalazła sobie zwolenników i trwa po dziś dzień.  Również w naszym kraju, przeważająca ilość kuchni wykonywana jest dzisiaj z lakierowanymi frontami.


  
 Scavolini Włosi wymyślili  kuchnię otwartą na salon, sprzęty AGD chowane za frontami, zabudowę bez uchwytów, gładkie powierzchnie i wiele innych cudownych udoskonaleń, bez których nie wyobrażamy sobie naszych mieszkań.
Jak już wcześniej wspomniałam, najpopularniejsze obecnie są kuchnie lakierowane, głownie w kolorze białym. I tak można je podzielić na te które:
- są całe w tym kolorze tj.: fronty meblowe, blaty, płytki, sprzęty AGD


- w towarzystwie szlachetnych fornirów, oklein drewnianych ciemnych lub jasnych
- lub w towarzystwie z innym kontrastującym kolorem
Ten ostatni trend podoba mi się najbardziej :-), dlatego i przykładów z nim związanych będzie najwięcej.


Zdjęcia pochodzą z :
http://www.scavolini.com
http://www.carmacucine.it
http://www.cesar.it/
http://www.archiproducts.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz