piątek, 30 listopada 2012

BIAŁE AGD. CZYM KIEROWAĆ SIĘ, PRZY WYBORZE SPRZĘTÓW DO KUCHNI.

Dzisiaj będzie krótko i na temat.
Kuchnia to nie tylko zabudowa meblowa, ładne szafki, lśniące fronty itp. Równie ważne i bardzo kosztowne są sprzęty AGD. Podstawowy zestaw obejmuje: piekarnik, płytę grzewczą, zmywarkę, lodówkę, okap. Ze sprzętów dodatkowych klienci często wybierają mikrofalówkę, piekarnik parowy, ekspres do zabudowy.
Wybór dobrego sprzętu, spełniającego nasze oczekiwania nie jest wcale sprawą łatwą. Modeli, dostępnych funkcji, kolorów, kształtów, wymiarów jest bardzo dużo. Grunt to kierować się rozsądkiem i kilkoma zasadami. Zakup będzie wtedy na pewno udany.Sprzęt AGD musi pasować do zabudowy kuchennej. Nie musi być stalowy. Na rynku pojawiły się już sprzęty w kolorze białym i czarnym. Nielicznie występują tez w innych barwach. Ważne jest, aby pochodziły z jednej firmy. Wtedy nie mamy problemu, że stal jest inna, czy odcień bieli.
Ułatwia nam to sprawę serwisu, bo wzywamy tylko z danej firmy.
Druga sprawa, kupujmy sprzęt z funkcjami, których będziemy używać. Bardzo często firmy chcąc zwabić klienta, ładują  np: w piekarnik 15 funkcji, gdzie ponad połowa jest zbędna. Sprzęt jest marnej jakości i nawet multum funkcji tego nie zmieni.
Lepiej zmywarkę kupić z 5 funkcjami, piekarnik z 8. Proszę mi wierzyć, spokojnie to wystarczy.

Zauważyłam też, że nawet renomowane firmy, mają jakieś niedociągnięcia, czy słabsze produkty.
Polecana przeze mnie firma SIEMENS, ma uważam takie braki w produkcji okapów. I tak jak nie ma sobie równych odnośnie zmywarek, piekarników, mikrofal, to szczerze namawiam klientów do zakupu okapów innej firmy.
Poniżej zestaw produktów marki SIEMENS z wybranym okapem marki FABER.
 http://www.siemens-home.pl/produkty/piekarniki-i-kuchenki-mikrofalowe/piekarniki/bez-sterowania-do-plyty/HB33AB250.html?source=browse

Czy posiadacie może, któryś z tych sprzętów u siebie? Jak się sprawdza?
Okap marki FABER, dobrałam bardzo świadomie. Uważam, że są to najlepsze okapy na rynku. Super wydajność, ładne kształty, bogata oferta. Cena może nie jest  niska, ale moim zdaniem, lepiej nie kupować NIC, niż wieszać tylko coś dla sztuki. http://smeg.com.pl/okapy-przyscienne-faber-okapy-kominowe-faber/571-okap-faber-cylindra-gloss-energy-w-a37-eln.html

Warto wspomnieć też o sprzętach firmy SMEG. Znajdzie tu każdy coś dla siebie. Zarówno linia RETRO, jak i seria LINEA, w stylistyce nowoczesnej, cieszą się dużą popularnością.
 http://smeg.com.pl
 Zwracam szczególną uwagę na wspaniały wygląd lodówki wolnostojącej. Zgadzacie się z tą opinią?

Z firm, które polecam również w tym temacie to WHIRPOOL.
Bogata oferta produktów, wysoka jakość, a przy tym ładny i  nowoczesny design.
Oceńcie sami. Nie znam danych statystycznych odnośnie sprzedaży, ale myślę, że marka ta cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Szczególnie, że produkują oni sprzęty dla innej znanej  firmy- IKEA.
 http://www.whirlpool.pl/produkty-1/piekarniki-3/piekarnik-do-zabudowy%2cdotykowe-sterowanie%2cglamour%2cbia%C5%82a-linia-%5BAKZM-693_WH_R%5D-601164/852569338030/

Poniżej kuchnia  IKEA, w nowoczesnej stylistyce, z pasującymi do niej idealnie sprzętami AGD.
Firma oferuje tylko po jednym modelu z danego typy sprzętu, w danej stylistyce. Stworzenie zestawu w białym kolorze nie jest więc trudne. Przynajmniej nie boli głowa od nadmiaru.

Stylistyka NOWOCZESNA:


 Stylistyka RETRO:


 http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/4018

Mam nadzieję, że ten post ułatwi Wam podjęcie decyzji.
Piszcie swoje uwagi, dzielcie się swoimi doświadczeniami odnośnie sprzętów.
Pozdrawiam MK
p.s. miało być krótko :)

1 komentarz:

  1. Uważam że,iż pomieszczenie kuchenne jest jednym z najfajniejszych miejsc gdzie trzeba spędzać czas. Oczywiście jej wygląd i ustawienie ma jakieś znaczenie, ale dla mnie nie jest to najbardziej istotne. Dlatego mi bardziej zależy na narzędziach kuchennych jakim są roboty kuchenne https://duka.com/pl/agd/miksery oraz to w jaki sposób należy je używać na co dzień.

    OdpowiedzUsuń