wtorek, 20 listopada 2012

Wielki luksus w mini...łazience


Niedawno, miałam przyjemność zaprojektować małą łazienkę, a właściwie toaletę. Małe pomieszczenie o powierzchni 1,4m2, zlokalizowane na parterze domu jednorodzinnego, blisko strefy dziennej. 
Przy tej okazji, chciałabym podzielić się z Wami kilkoma uwagami, dotyczącymi projektowania i wykańczania tego typu pomieszczeń.
 Z moich obserwacji wynika, że często inwestorzy podchodzą do tego zagadnienie w sposób niewłaściwy.
Już na wstępie popełniają błąd, nie łącząc stylistycznie toalety, z  pozostałymi pomieszczeniami parteru jak salon czy kuchnia. Żeby to pomieszczenie nie spełniało tylko swojej funkcji użytkowej, ale też było" miłe dla oka", wystarczy spełnić kilka zasad. Z końcowego efektu będą zadowoleni nie tylko gospodarze, ale i goście odwiedzający dom.
1. Polecam stosowanie glazury o dużych gabarytach. Płytki 30 x 60cm, 60 x 60cm, są jak najbardziej wskazane do stosowania w małych pomieszczeniach. Mała ilość fug, będzie powodowała, że powierzchnie wydawać się będą czystsze i większe.
2. Na podłodze zastosujcie glazurę z przedpokoju. Niech te pomieszczenia " płynnie się przenikają".
3. Stosujcie glazurę z wysokim połyskiem. Optycznie powiększą pomieszczenie.
4. Nie bójcie się luster.
5. Różnorodne oświetlenie, górne i boczne ( Ledy, lampy salonowe, halogeny) będą tylko na plus.
6.Wprowadzenie jednego koloru, zarówno odnośnie glazury, oświetlenia czy mebli, spowoduje, że toaleta wyda się większa, bardziej elegancka, gustowna.
Wszystkie te zasady, są bardzo proste i łatwe do zastosowania. W poniższej łazience z sukcesem wprowadzone. Efekty sami oceńcie. Podoba się Wam? 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz