środa, 24 października 2012

Niebanalny pokój dla dziecka na dobry początek

Często spotykam się z parami, które spodziewają się dziecka. Z moich obserwacji i doświadczenia wynika, że bardzo często borykają się oni z problemem urządzenia pokoju , w którym będzie wychowywał się maluszek. Swoją energię poświęcają głównie na sporządzeniu listy niezbędnych rzeczy, przeczytaniu wielu postów na forach ( kto co kupił i za ile), przeczytaniu branżowych czasopism i książek. Przytłoczeni natłokiem informacji, przyszli rodzice kupują głównie kierując się ceną i popularnością danego produktu. Niestety bardzo często rzeczy są przypadkowo dobierane i niepasujące do siebie. Kupują za dużo, a na końcu na detale wykończeniowe wnętrza nie ma czasu lub pieniędzy.


A wystarczy wymyślić sobie klucz, którym będziemy się posługiwać przy zakupie, pomysł na całość. Zapewniam, że wtedy stworzymy niebanalne wnętrze, funkcjonalne i piękne zarazem. Urządzenie pokoju dla małego dziecka, w cale nie jest takie trudne.
 
A o to kilka zasad, które ułatwią to zadanie:
1. Wymyślamy sobie motyw przewodni, np:
     motyw lasu - sowa, drzewa, ptaki
     motyw nieba- chmury, obłoki, ptaki
     motyw kwiatowy- dmuchawce, stokrotki itp.
 
2. Nie używajmy standardowych kolorów tj. nie kierujmy się kluczem: różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca. Ściany w pokoju dziecka nie muszą być kolorowe. Biel jest idealnym tłem dla zabawek, pluszaków
3. Kupujmy mało, a rozważnie.
4. Meble nie muszą udekorowane, im prostsza ich forma, tym będą służyć dziecku na dłużej.
5. Nie zapominajcie o detalach, pamiątkach, fotografiach

Pokój dla dziecka, który dzisiaj zaprezentuje uważam, że jest doskonałym tego przykładem.
Uwielbiam go!

 I detale, o których nie możemy zapominać...


Powodzenia Rodzice, życzę odwagi...

Zdjęcia z:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz