środa, 19 grudnia 2012

APARTAMENT DOSKONAŁY


Gdyby ktoś mnie dzisiaj spytał: Jak wyobrażam sobie dzisiaj swoje miejsce do życia? To pokazałabym mu ten apartament. Stara zabudowa, w nowoczesnej oprawie. Cegła, duże tafle szkła, aluminiowa, czarna stolarka. Przestrzeń, czystość i minimalizm form.Przeszklona ściana, jest ogromnym oknem na świat. Widok  na to co we wnętrz i na zewnątrz zachwyca.

W tym wnętrzu, wszystko jest dograne. Białe ściany, podłoga, zabudowa kuchni. Sterylność przełamują wyraziste akcenty kolorystyczne. Szafirowe szkło w zabudowie meblowej, fotel, kolorowe grafiki czy kable od lamp.Zdecydowane, duże bryły wyspy czy stołu, dzielą funkcjonalnie wnętrze. Przestrzeń mimo to ciągle króluje.
Salon zachowany w tonacji biało- czarnej, sprzyja wyciszeniu i relaksacji. Przez bogactwo wzorów i detali, nie jest  jednak nudny. 


I ten taras...
Jedyne co bym zmieniła, czy do czego mogłabym się przyczepić to wystrój sypialni. Zrobiłabym je inaczej :-)
Ale to chyba cecha każdego architekta, że nawet jak kolega stworzy dzieło, to inni  "po fachu" coś by w nim zmienili. Moje sypialnie były by bardziej wyraziste, z mocnymi detalami kolorystycznymi na tle batonu. Nie przepadam bowiem, za pasiastymi tapetami w tego typu wnętrzach.Zdjęcia pochodzą z :
http://www.designrulz.com/architecture/2012/11/original-conversion-a-water-tower-into-a-luxury-home-london/?fullscreen=true

1 komentarz:

  1. Zgadzam się, że wszystko jest dograne chociaż ja bym jeszcze zainwestował w kominek. Jak szukacie najlepszych to na ofertę www.ignif.com/drzwiczki-kominkowe/ odsyłam. Mają i całe wkłady kominkowe i drzwiczki czy kasety. Firma z tradycjami, stawiają na jakość i zadowolenie klienta. Ich kominki to inwestycja na lata.

    OdpowiedzUsuń